Konvalinka: Je mnoho dobrých důvodů jít společně dál

Společně jsme prošli čtyři uplynulé roky. Uteklo to jako voda. Vzpomenete si ještě vůbec na všechno, co nás potkalo? Krom běžných pohrom jako jsou přívalové deště nebo prasklá potrubí i něco, co jsme doposud nepoznali – pandemie. Když jsme na ni pomalu začínali zapomínat, přišla další rána z čistého nebe v podobě uprchlické krize. Dva neskutečné fenomény, které jsme doposud v novodobé historii našeho města nepoznali. Přes oba jsme společně přešli a jsme nyní silnější i zkušenější.

Navzdory všem protivenstvím, omezením a lockdownům se naše město v uplynulém období i nadále rozvíjelo. Stavělo se, budovalo, opravovalo a vylepšovalo. Jen na investice bylo vynaloženo více než 350 milionů korun, na opravy více než 150 milionů korun. Rekordní investice putovaly do vodohospodářských sítí, kam „nateklo“ za uplynulé období bezmála 200 milionů korun. Skoro 40 milionů šlo do oprav a údržby pozemních komunikací a chodníků a nakonec 85 milionů bylo použito na opravy a údržbu bytového fondu v majetku města. To nejsou malá čísla, to rozhodně není málo odvedené práce, jak se vám budou snažit někteří namluvit. Během politické kampaně se už nyní setkáváme s dezinformacemi, lživými vyjádřeními a vytvářením negativní atmosféry. S útoky stupňujícími se před volbami se vyrovnáme, nejsme z cukru. Smutné je ale to, že útoky tvrdě odnáší i zaměstnanci města, kteří odvedli za uplynulé období obrovské množství práce. Je to minimálně vůči nim dost nefér. Naše kampaň rozhodně nebude ani útočná, ani špinavá, ani lživá.

Podstatné je i to, že ty uplynulé čtyři roky fungoval a rozvíjel se kulturní a společenský život. Divadlo, kino, koncerty, festivaly, setkání, promítání v letňáku nebo v autokině i obyčejné hraní umělců v ulicích. I v hloupých časech, kdy bylo všechno zavřené, nenechali jsme kulturu padnout a dopřáli vám povyražení. Obrovským rozkvětem prošel i sport ve městě. Dostali jsme profesionální trenéry na dětská hřiště a do škol, podpořili mladé lidi v lásce k pohybu.

Myslím, že už je nevyšší čas vyložit karty na stůl a rozpovídat se o tom, jak to bude s kandidátkou za hnutí ANO 2011 v blížících se komunálních volbách. Někteří lidé zůstávají, jiní nás opustili, noví přicházejí. Tak by se dalo stručně shrnout složení kandidátní listiny. Ta je tvořena jak členy hnutí ANO, tak nezávislými kandidáty. Nejsme účelový slepenec ani útočiště pro vysloužilé či přeběhnuvší politické duše. Jsou mezi námi lidé mladí i ti zkušenější. Jdou s námi lékaři, ekonomové, podnikatelé, lidé různých profesí a zaměření. Na naší kandidátce je 40 % žen. Spojuje nás snaha pracovat pro město, ve kterém jsme doma. 

1. Konvalinka Jan Mgr. Nezávislý kandidát starosta města
2. Rotter Petr Ing. Člen hnutí ANO manažer správy majetku
3. Daňhová Barbora MUDr.  /MHA Člen hnutí ANO Lékařka
4. Hauser František MUDr. Člen hnutí ANO praktický zubní lékař
5. Karpíšek Vladimír Bc. Nezávislý kandidát jednatel společnosti
6. Hrudka Milan   Člen hnutí ANO OSVČ
7. Frýbertová Marta   Nezávislý kandidát Důchodce
8. Šašek Josef Ing. Člen hnutí ANO Ekonom
9. Jobek František   Nezávislý kandidát vedoucí prodejny
10. Dvořáček Tomáš   Člen hnutí ANO OSVČ
11. Kotková Denisa Bc. Nezávislý kandidát Úřednice
12. Vild Karel   Nezávislý kandidát stavební technik
13. Holý Jiří Ing. Nezávislý kandidát OSVČ, daňový poradce
14. Smetana Rudolf   Nezávislý kandidát stavební technik, nyní důchodce
15. Voborský Tomáš Bc. Nezávislý kandidát OSVČ
16. Riegelová Pavla Mgr. Nezávislý kandidát odborný rada
17. Hlubučková Alena   Nezávislý kandidát Důchodce
18. Michalová Jiřina Ing. Člen hnutí ANO krajská zastupitelka
19. Brožíková Zorka Mgr. Člen hnutí ANO místostarostka města Příbram
20. Mráz Roman   Člen hnutí ANO Service Assurance Manager
21. Kyseláková Eva Ing. Nezávislý kandidát důchodce, průvodce na zámku
22. Procházka Petr   Nezávislý kandidát technický pracovník
23. Hofmanová Lenka   Nezávislý kandidát Dispečer
24. Hrabětová Andrea   Nezávislý kandidát technický pracovník
25. Richtrová Ludmila   Nezávislý kandidát zdravotní sestra

 

Možná největším překvapením pro Příbramany je to, že pan místostarosta Buršík s námi nekandiduje. Rozhodl se pro vlastní politickou cestu, ve které mu přejeme štěstí a úspěch. 

Rádi bychom pokračovali v příznivém trendu rozvoje města, který byl nastolen po roce 2014. Přejeme si, aby se město Příbram stávalo stále příjemnějším místem k životu, bezpečnou a klidnou zónou, kde je radost být, vychovávat své děti a setkávat se s přáteli. Náš tým tvoří lidé, kteří nevnímají politiku jako příležitost k osobnímu prospěchu, k uspokojování vlastních ambicí, ale jako možnost posouvat věci kupředu. 

Komunální politika není založena jen na idejích jako ta celostátní. Je to spíš každodenní pragmatické posouvání dobrých věcí vpřed. V následujících týdnech vám budeme postupně představovat programové priority. Náš pohled na budoucnost města je celostní, náhodné výkřiky a témata vytržená z kontextu u nás nenajdete. Nejistá doba, tlak na finance a stále se měnící pravidla hry nás dokonale připravily na nelehké časy, které nás čekají. Zkušenější, zralejší a stabilnější chceme i nadále pracovat pro naše město. Víme jak. Je mnoho dobrých důvodů jít společně dál.